چگونه در مصرف آب صرفه جویی کنیم ؟

[ad_1]

امروزه یکی از مشکلات مهم در جهان، کمبود منابعی مانند آب می باشد که ارزش آن بسیار بالاست. اگر در استفاده از آب صرفه جویی کنیم به راحتی می توانیم چنین منابعی را مدیریت کنیم. شاید با انجام کارهایی بسیار کوچک و باورنکردنی مقدار بسیار زیادی آب در روز صرفه جویی شود که ما از آن ها بی خبریم. با صرفه جویی در مصرف آب می توانیم به زندگی آسوده تر نسل های آینده کمک کنیم. ما در این مقاله ترفند های ساده صرفه جویی در مصرف آب را به شما آموزش می دهیم. با هاو کن یو همراه باشید.

1مسواک زدن


در هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید. با این کار می توانید ۶ لیتر آب در هر دقیقه صرفه جویی کنید.

2مخزن آب


نصب یک مخزن سیفون آب در توالت برای سیفون. این کار می تواند در هر بار استفاده از سیفون مقدار زیادی آب را صرفه جویی کند.

3حمام کوتاه تر


شما می توانید به راحتی مدت کمتری را در زیر دوش حمام بمانید. باید بدانید که دوش حمام می تواند چیزی حدود ۶ الی ۴۵ لیتر آب را در دقیقه هدر بدهد.

4ماشین ظرفشویی و لباس شویی


وسایلی همچون ماشین ظرف شویی و ماشین لباس شویی مقادیر زیادی آب مصرف میکنند. سعی کنید هنگام استفاده، از کل ظرفیت آن ها استفاده کنید. یعنی صبر کنید تا البسه به اندازه ظرفیت دستگاه شود بعد از آن ها استفاده کنید و هر بار برای مقادیر کم از آن ها استفاده نکنید.

استفاده صحیح از ماشین لباس شویی

5نقص در شیر های آب


باید مواظب شیر های آبی باشید و آن ها را بررسی کنید. باید مطمئن شوید که هیچ شیر آبی چکه نمیکند، در غیر این صورت برای تعمیر آن سریعا اقدام کنید. باید بدانید که اگر یک شیر آب در هر ثانیه ۱ بار چکه کند در سال حدود ۶۰۰۰ لیتر آب هدر رفته است.

تعمیر شیر آب که چکه می کند

6استفاده از مخزن ذخیره


در زیر ناودان های انباری ها و خانه می توانید یک مخزن قرار دهید تا آب باران در داخل آن ذخیره شود. شمه به راحتی می تواندی بعدا از این آب برای آبیاری گیاهان و یا شست و شوی ماشین و غیره استفاده کنید و در مصرف آب صرفه جویی کنید.

7آب پاش های گلخانه ای


استفاده از ظرف به جای شلنگ برای آب یاری باغ یا باغچه. شلنگ آب می تواند در هر ساعت ۱۰۰۰ لیتر آب را هدر بدهد. ضمنا توجه داشته باشید که در صبح و یا بعد از ظهر گیاهان خود را آب یاری کنید تا میزان کمتری از آب تبخیر شود.

8کوزه یا پارچ آب


همیشه یک کوزه را پر کنید و داخل یخچال بگذارید. این کار باعث می شود آب به سرعت خنک شود و شما لازم نیست برای خوردن آب، شیر آب سرد را باز بگذارید تا آب سرد شود.

9بررسی کنتور و قبض آب


کنتور و یا قبض آب مصرفی را هر ماه بررسی کنید تا بتوانید آن را با دفعات قبل مقایسه کنید تا ببینید که چقدر نسبت به قبل صرفه جویی کرده اید. این کار می تواند انگیزه زیادی برای صرفه جویی در مصرف آب بوجود آورد.

10دقت هنگام خرید وسایل


اگر قصد خرید وسایلی برای منزل خود دارید، حتما به میزان مصرف آب و صرفه جویی آن دقت کنید. شما می توانید وسایلی مانند ماشین لباس شویی، ماشین ظرفشویی، دوش حمام و غیره را به هنگام خرید درباره میزان مصرف آن تحقیق کنید.

Like

Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *